Česká značka Pattern vydala příjemnou podzimní/zimní kolekci „Nádech“

Pattern — kolekce „Nádech“ — podzim/zima 2015

Lukáš Pattermann se pohybuje v módní branži několik let. V roce 2010 se pustil do tvorby pod značkou Pattern, jejíž doménou bylo streetwearové oblečení pro muže a ženy. Základem byly zpočátku trička a mikiny kypící barvami. Od té doby uběhlo několik let, během kterých Lukášova tvorba prošla znatelným vývojem.

Poslední zmínka o značce Pattern, která se zde objevila, se týkala loňské podzimní/zimní kolekce. Prim v ní hrály krásné pánské a dámské košile. Poté o sobě dal Lukáš vědět na jaře tohoto roku. K velké škodě však nenásledoval cestu kolekce předchozí. Velký comeback však přináší jeho zbrusu nová série s příznačným názvem Nádech pro podzim/zimu 2015 s čistými liniemi, důrazem na praktičnost, prostou paletou barev. Veškerá produkce je česká s maximálním využitím přírodních materiálů (bavlna, vlna) od tuzemských výrobců, pouze hrstka pochází z Itálie.

Kolekce se skládá především z pánského oblečení, které se ubírá dvěma směry. Jednak pohodlným streetwearem na jedné straně, na straně druhé společenskými kousky v podobě kalhot, saka a kabátu. V kategorii streetwear Lukáš vsadil na košile, svetry (dva klasické modely, jeden šedý kardigan s knoflíčky), padnoucí kalhoty, trička s krátkým rukávem. Nelze opomenout výborný bomber v modré barvě.

Ačkoliv Pattern tíhne k pánské módě, doufejme, že do budoucna nezanedbá oblečení pro dámy. Vzhledem k tomu, co předvedl v této kolekci, byla by to obrovská škoda. Neskrývám nadšení z luxusních košil s jemným vzorkem, hnědo-černého kardiganu z vlny, černého bavlněného kardiganu s embosovaným čtvercovým vzorem, či šedé bundy s asymetrickým střihem.

Lukášova tvorba stojí za pozornost pro jeho snahu být konzistentní, vyhnutí se opulentní extravaganci, zejména pak proto, že jeho cílem je přinášet skutečně nositelnou módu, která obstojí v konkurenci s tvorbou zaběhlejších a zkušenějších německých nebo dánských značek.

Kolekce je dostupná online na webu Patternapparel.com nebo „offline“ v prodejních prostorech, jejichž seznam najdete zde.

Pattern — pánská košile s dlouhým rukávem — modrá
Pattern — košile s dlouhým rukávem, modrá — pánskáPattern — šedá košile s dlouhým rukávem — pánská
Pattern — pánská košile s dlouhým rukávem — šedá
Pattern — tmavě modrá košile s jemným vzorem — dámská
Pattern — dámská tmavě modrá dlouhá košile s dlouhým rukávem — jemný vzorPattern — dámská bílá košile, dlouhý rukáv — jemný vzor
Pattern — bílá dámská košile s dlouhým rukávem — jemný vzor
Pattern — modrá pánská bunda do pasu — bomber, vlněnýPattern — modrý svetr, pánský — šedé kalhoty
Pattern — dámský svetr, cardigan s kapsami, svetr s knoflíčky, vlněný — černo-hnědý
Pattern — dámský kardigan s kapsami, cardigan, vlněný svetr — černo-hnědýPattern — dámský svetr s knoflíčky, vlněný kardigan s kapsami — černo-hnědý
Pattern — svetr s knoflíčky, vlněný dámský kardigan s kapsami — černo-hnědý
Pattern — pánský kabát se stojáčkem, tmavě modrý
Pattern — modrý kabát se stojáčkem, pánskýPattern — pánské sako, kalhoty — tmavě šedé, lesklé, vlněné
Pattern — pánské kalhoty
Pattern — šedý cardigan, vlněný svetr, pánský — černé kalhotyPattern — šedé kalhoty — pánské
Pattern — dámský svetr, embosovaný vzor, cardigan s kapsami, svetr se zipem, waffle — černý
Pattern — dámský kardigan s kapsami, cardigan, svetr na zip — černýPattern — dámský svetr se zipem, kardigan s kapsami, reliéfní vzor, waffle — černý
Pattern — svetr na zip, dámský kardigan s kapsami, embosovaný vzor — černý
Pattern — černé tričko s kapsičkou — pánskéPattern — černo-bílé tričko — pánské
Pattern — vlněná bunda, dámská — šedáPattern — bunda z vlny, dámská, kabát, dámský — šedá