Batohy a tašky Dakine – výběr z kolekce podzim/zima 2014

Batohy a tašky Dakine – batohy na záda, školní a městské batohy,

Značka Dakine založená na Havaji v roce 1979 se věnuje výrobě batohů a tašek splňujících požadavky nejen provozovatelů adrenalinových sportů. U nás je známá především u skejtových a snowboardových příznivců.

Každý rok vychází ze „stáje“ Dakine dvě obsáhlé kolekce – jaro/léto a podzim/zima. S blížícím se podzimem je aktuální především druhá jmenovaná. Objevilo se v ní mnoho designů o různých tvarech a barevnostech. Podle mého mezi nejzajímavější patří podskupina modrých batohů a tašek z polyesteru s drobnými bílými symboly (ryby, stromy, ptáci). Celkem jsem napočítal pět typů, které tvoří dohromady slušnou cestovatelskou výbavu:

  • Batoh na záda Ledge (25 l)
  • Batoh na záda Lid (26 l)
  • Batoh na záda Atlas (25 l)
  • Příruční cestovní taška/batoh Park Duffle (52 l)
  • Příruční cestovní taška/batoh EQ Bag (31 l nebo 51 l)
Kde zakoupit?

Batoh na záda Dakine Ledge (25 l)

Středně velký batoh o objemu 25 litrů. Mezi jeho přednosti patří vnitřní zpevněný prostor na laptop až do velikosti 17″, přední kapsa na zip, možnost horizontálního uložení skateboardu, boční kapsy na láhve. Samozřejmostí jsou nastavitelné ramenní popruhy včetně polstrování.

Díky dobré konstrukci lze model Ledge považovat jako školní, městský i outdoorový batoh.

Rozměry: 53 × 32 × 18 cm

Dakine – modrý batoh na záda, školní batoh, městský pohodlný skate batoh, Ledge, 25 l | Batohy Dakine

Batoh na záda Dakine Lid (26 l)

Model Lid má oproti předchozímu typu úložný prostor větší o jeden litr, avšak kvůli vnitřnímu uspořádání se do něj vejde pouze 15″ laptop. Velké plus zaslouží prostorné postranní kapsy na zip, možnost přepravy skateboardu prostřednictvím dvou popruhů na vnější straně. Nastavitelné popruhy s polstrováním zaručují pohodlné nošení i v náročných podmínkách.

Rozměry: 52 × 42 × 23 cm

Dakine – modrý batoh na záda, školní batoh, městský pohodlný skate batoh, Lid, 26 l | Batohy Dakine

Batoh na záda Dakine Atlas (25 l)

Batoh Atlas vychází z klasického vajíčkového tvaru s objemem 25 l, jaký je u značky Dakine k vidění již několik let. Lze do něj uložit laptop o velikosti 15″, bohužel bez zvýšené ochrany polstrováním, protože tento model jej neobsahuje. Dále je vybavený dvěma popruhy pro držení skateboardu. Na bocích najdete dvě kapsy na zip.

Batoh je ideální do školy, do města i k outdoorovým aktivitám.

Rozměry: 49 × 30 × 20 cm

Dakine – modrý batoh na záda, školní batoh, městský pohodlný skate batoh, Atlas, 25 l | Batohy Dakine

Příruční cestovní taška/batoh Dakine Park Duffle (52 l)

Značka Dakine myslí i na situace, kdy potřebujete cestovat a převážet více věcí. K tomuto účelu skvěle poslouží příruční taška o objemu 52 l. Hlavní úložný prostor je přístupný zipem. Krom kratších úchytů pro nošení v ruce můžete využít odepínatelného popruhu pro pohodlnější nošení na rameni. Na spodní části jsou další dva popruhy pro připevnění skejtového prkna.

Rozměry: 64 × 33 × 30 cm

Dakine – příruční cestovní skate taška, modrá, Park Duffle, 52 l | Tašky Dakine

Příruční cestovní taška/batoh Dakine EQ Bag (31 l nebo 51 l)

Mezi další příruční cestovní tašky se řadí model EQ Bag a to hned ve dvou veliksotech – 31 l a 51 l. Dostatečný úložný prostor je přístupný přes otvor ve tvaru písmene U na zip. Stejné zapínání obsahuje jedna boční kapsa. Jako u modelu Park Duffle nechybí ramenní popruh.

Rozměry: 48 × 25 × 28 cm

Dakine – příruční cestovní skate taška, modrá, EQ Bag, 31 a 52 l | Tašky Dakine