Pozvánka na Festival mladé módy Arcolor 2015

Arcolor 2015 — pozvánka

Letos proběhne již 7. ročník Festivalu mladé módy Arcolor. Festivalu, který dává příležitost zviditelnění mladým návrhářům. V termínu 9.—10. 9. 2015 nabídne bohatý program, jehož součástí bude jedinečná módní přehlídka v centru města, v rámci které letos předvede svou tvorbu loňská vítězka soutěže ArFashion Designer — Tereza Havránková. Vrcholem bude vyhlášení vítěze soutěže Arfashion Designer roku 2015.

Program festivalu:

Středa 9. 9. 2015

17.00 — Fashion Maraton — přehlídka v ulicích Prahy
Přehlídka Terezy Havránkové představující kolekci Můj Kraj za hudebního doprovodu kapely Barrel Battery. Trasa přehlídky bude následující: Florenc -> Můstek -> Václavské náměstí (spodní část) -> Jindřišská -> Panská -> Freshlabels -> Na Příkopech Melantrichova -> Staroměstské nám. -> Celetná -> Náměstí Republiky -> u Palladia -> Florenc.

19.30 — otevření klubu Theatro s večerním programem
Během večera, kterým bude provázet herečka Míša Maurerová, čtveřice návrhářek představí svoje kolekce:

Jana Minaříková — Objevení staré krásy
Michaela Mathonová — Mix&Match 2015
Barbora — AW 2015
Wasabinka — Pattern of women

21.00 — after party — Dj Laky Ljuk

REZERVACE možná na pavla@arcolor.cz, kapacita omezena. VSTUPNÉ ZDARMA.

Čtvrtek 10. 9. 2015

19.30 — otevření klubu Theatro s večerním programem
Večerem bude provázet Míša Maurerová. Přehlídka kolekcí finalistů soutěže ArFashion Designer 2015:

Lucia Kürthiová — Revealed
Žaneta Malénková — Znovuzrození
Lucie Erban Marešová — Zrcadlení
Lukáš Pattermann — Park
Petra Pitelková — Heritage of the Czech country
Kristina Synek
Karolína Vávrová — Scuba diva
Martina Vrábelová — Lolita
Kateřina Žaludová — Decor(um)

21.30 — vyhlášení vítěze soutěže Arfashion Designer 2015

22.00 — after party — Dj’’s Behave Obscene

REZERVACE možná na pavla@arcolor.cz, kapacita omezena. VSTUPNÉ ZDARMA.

Letošní finalisté soutěže ArFashion Designer:

Tak jako každý rok i letos hodnotila přihlášené návrhy do soutěže ArFashion Designer odborná porota. Letos vybrala ty nejlepší, kteří se 10. září 2015 představí veřejnosti. A na koho se můžete těšit?

Lucia Kürthiová
Lucia pochází ze Slovenska, kde vystudovala oděvní design. Její soutěžní kolekce REVEALED je plná kontrastů, inspirována světem zvířat. Jedna linie představuje krotkost a plachost, zatímco druhá představuje odolnost a odhodlanost jít vpřed. Odhodlanost jít vpřed má zajisté i samotná návrhářka, která neváhala a svou kolekci do soutěže přihlásila.

Arcolor 2015 — pozvánka — Lucia Kurthiová

Žaneta Malénková
Kreativitu Žanety zajisté ocenili diváci loňského ročníku Festivalu mladé módy Arcolor, neboť i loni se Žaneta probojovala až do finále. Ačkoliv se Žaneta módou neživí a ani ji nestudovala, o jejím talentu není pochyb. Její kolekce Znovuzrození rozebírá velmi probírané téma o postavení dnešní ženy ve společnosti. V podání této nadané slečny se role ženy navrací k tradičním hodnotám a jsou zdůrazněny ženské rysy, jako je něžnost, síl a zranitelnost zároveň.

Arcolor 2015 — finalisté — Žaneta Malénková

Lucie Erban Marešová
Hru se zrcadlem rozehrává ve své kolekci další finalistka Lucie. V její kolekci dominuje hlavně bílá barva, která ještě více zdůrazňuje efekt zrcadlení. Její modely jsou variabilní, tudíž je leze nosit donekonečna. Nekonečné se jeví i neustále odrazy jejích modelů v zrcadle. Lucie se narodila v Písku a je absolventkou Fakulty výtvarného umění v Brně.

Arcolor 2015 — finalisté — Lucie Erban Marešová

Lukáš Patterman
Těšit se můžete i na kolekci pro pány v podání Lukáše. Jeho kolekce Park nabízí oděvy pro muže i ženy a navazuje na jeho předešlou kolekci s názvem Les. Symbolikou těchto svou kolekcí je přesun člověka z přírody do města. Kolekce Park je inspirována přírodou, neboť právě park představuje jedinou zelenou plochu ve městě. Oděvy jsou velmi pohodlné a jsou především z bavlny, neboť návrhář dbá na městský komfort. Lukáš už od roku 2010 navrhuje pod svou vlastní značkou Pattern.

Arcolor 2015 — finalisté — Lukáš Patterman

Petra Pitelková
Heritage of the Czech country to je nová kolekce finalistky Petry, která se inspirovovala lidovým oděvem. Návrhářka navrhuje pod svou vlastní značkou Petitee. Dominantní prvek její nové kolekce tvoří technika ručního vrapování. Celou kolekci tvoří panensky bílá barva a najdete zde např. košilové šaty nebo ručně vyráběné čelenky.

Arcolor 2015 — finalisté — Petra Pitelková

Kristina Synek
Absolventka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně navrhuje pod svou značkou SYN a SYN v pohybu. Její soutěžní kolekce zaručeně potěší všechny nadšené běžce a běžkyně. Reaguje tak na skutečnost, že běh se stává čím dál víc populárnějším. V její kolekci najdete vše, co je pro tento oblíbený sport třeba od veselých legín až po funkční podprsenky. Základ designu kolekce tvoří digitální tisk s motivem trojúhelníků a šestiúhelníků, neboť geometrické tvary má Kristina v oblibě.

Arcolor 2015 — finalisté — Kristina Synek

Karolína Vávrová
I Karolína patří mezi finalisty mající svou vlastní značku. Ta její nese název From Kaya with love a je určena všem milovnicím retro módy z 50. let, ve které figuruje dokonalá ženskost a ani tato kolekce s názvem Scuba diva není výjimkou. Modely jsou vyrobeny z nevšedních materiálů jako je neopren nebo softshell, které jsou v poslední době velmi trendy. Na první pohled vás jistě v kolekci upoutá výrazně fialová nebo červená barva, které neodolá žádná žena.

Arcolor 2015 — finalisté — Karolína Vávrová

Martina Vrábelová
Slovenka Martina se vydala za studiem módy až do Londýna, kde absolvovala krátký kurz. Martina se pro svou kolekci inspirovala knižním, ale i filmovým zpracováním Nabokova díla Lolita. Její kolekce nesoucí stejný název v sobě odráží povahové rysy lolitky jako je např. drzost, sebejistota, naivita, ale i hravost, inteligence a nevinnost. Protichůdné vlastnosti Lolity jsou v kolekci zobrazeny použitím kontrastních materiálů a barev.

Arcolor 2015 — finalisté — Martina Vrábelová

Kateřina Žaludová
Rodačka z Litoměřic vystudovala Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Její kolekce Decor[um] je zpracována ve stylu vstoupení ornamentu do oděvu. Kateřina materiál ručně prořezávala a vytvořila tak ornamenty zdůrazňující jemnost a něžnost ženského těla. Ačkoliv výsledný efekt připomíná krajku, jedná se o kůži, která byla v kolekci použita. Kůže byla mimo jiné použita i z důvodu její mytické symboliky, která uvádí, že síla zvířete, z něhož kůže pochází, přejde na jejího nového nositele.

Arcolor 2015 — finalisté — Kateřina Žaludová