Ledvinky — trendy a tipy

Ledvinky alias Hip Packs / Hip Bags

Ledvinky alias Hip Packs či Hip Bags byly řadu let něco, co vyvolávalo pocit trapnosti a bylo původem vtipů o typických Češích s ponožkami v sandálech, ledvinkou kolem pasu a paštikou s chlebem v ruce na Makarské v Chrovatsku. Zkrátka ledvinka byla roky naprosté tabu snad po celém světě, v Evropě rozhodně. Doba se ale změnila, po plátěných batozích, které zažívaly comeback kolem roku 2013, stejný osud potkal i ledvinky. Už několikátou sezónu jsou hitem. Je ironií osudu, že to co bylo etalonem české ostudy, se po několika letech proměnilo v symbol módní obrody a globální módní trend.

Jejich zatracování nemělo logiku, respektive mělo, ale jen z hlediska vkusu. Je pravda, že dřív hezkou ledvinku aby člověk pohledal, ale po praktické stránce byly/jsou/a budou ideálním doplňkem ve chvíli, kdy se někam vydáte, a přitom s sebou berete jen několik drobností, pro které by byl batoh zbytečně příliš objemný a v kapsách by překážely nebo by se do nich ani nevešly. Lze je nosit v pasu, přes rameno, křížem přes záda, v ruce.

Naštěstí dnes je k dostání velká spousta stylových ledvinek pro ženy, muže, dívky, chlapce. Pečlivým výběrem se zabývá obchod Freshlabels, z jeho nabídky pocházejí uvedené modely.

Nixon Trestles

Středně velký unisex model z nylonu, s širokým nastavitelným popruhem, plastovou přezkou a kompresními pásky na bocích. Na zadní straně je fleecová kapsa na zip vhodná pro uložení telefonu nebo brýlí. Hlavní kapsa se zavírá/otevírá dvoucestným zipem. Uvnitř je karabina s kroužkem pro zavěšení klíčů, velkou vychytávkou je otvírák na lahve. Uvnitř jsou dvě malé přihrádky na drobnosti a nedělený hlavní úložný prostor.

Ledvinka — Nixon Trestles — černá — pánská, dámská
Ledvinka — Nixon Trestles — růžová — dámská

Herschel Supply Seventeen

Lehká ledvinka od velmi dobře známého kanadského labelu. Vhodná pro pány i dámy, vybavena je nastavitelným popruhem, dvěma kapsami na zip, v přední najdete karabinu na klíče. Vyrobena je z nylonu.

Ledvinka — Herschel Supply Seventeen Light — zelená (army green) — pánská, dámská
Ledvinka — Herschel Supply Seventeen Light — šedá — pánská, dámská

Herschel Supply Fourteen

V dílně Herschel vznikají modely určené výhradně pro dámy napříč celým spektrem artiklů. Samozřejmě výjimkou není kategorie ledvinek. Fourteen působí jemně (obzvlášť v lososové barvě s puntíky), obsahuje jen jednu hlavní kapsu na zip. Vyrobena je z polyesteru.

Ledvinka — Herschel Supply Fourteen — růžová s puntíky — dámská
Ledvinka — Herschel Supply Fourteen Light — šedá — dámská

Aevor Hip Bag

Produkty německé značky Aevor na módním poli působící teprve od roku 2016 se podařil dostat do širokého povědomí nejen v Německu, ale v celé Evropě. Mimo jiné proto, že se řadí do skupiny sustainable brandů, které vyrábí produkty s ohledem na udržitelný rozvoj.

Jeho produkty jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů (nejvíce z PET lahví) s voduodpudivou úpravou. Je to případ i ledvinek s prostým názvem Hip Bag. Obsahují dvě kapsy, zadní fleecovou bez zipu pro uložení např. telefonu, přední na zip se síťovou zipovou kapsou uvnitř. Obvod pásku je nastavitelný, zapíná se plastovou přezkou.

Ledvinka — Aevor Hip Bag — vínová (červená bordó) — pánská, dámská
Ledvinka — Aevor Hip Bag — černá — pánská, dámská

Eastpak Springer

Od globálního brandu Eastpak stojí za zmínku jednoduchá klasika, ledvinky Springer s dvěma zipovými kapsami, menší vzadu, druhá větší vepředu. Celkový objem je 2 l.

Ledvinka — Eastpak Springer — žlutá — pánská, dámská
Ledvinka — Eastpak Springer — modro-zelená — pánská, dámská

Nike SB Heritage

Jednoduchá ledvinka od Nike, hodně široká, s dvěma kapsami, zadní slouží pro uložení věcí citlivých na poškrábání, vpředu je hlavní kapsa s dvoucestným zipem. V hlavním prostoru je síťová přihrádka se zipem. Nastavitelný popruh se zapíná plastovou přezkou. Top jsou maskáčové verze.

Ledvinka — Nike SB Heritage — hnědá maskáčová — pánská, dámská
Ledvinka — Nike SB Heritage — zelená maskáčová — pánská, dámská

pinqponq Brik

pinqponq je sesterskou značkou labelu Aevor, obě patří do koncernu Fond of Bags. Její ledvinka Brik je hodně retro a sustainable (je vyrobena z recyklovaných PET lahví, konkrétně sedmi). Provedení je velmi jednoduché, vzadu je malá kapsa na zip, vepředu hlavní kapsa také na zip. Nastavitelný popruh se zapíná plastovou přezkou.

Ledvinka — pinqponq Brik — šedá — pánská, dámská
Ledvinka — pinqponq Brik — smetanově bílá — pánská, dámská

Patagonia Black Hole Waist Pack

Nakonec nejnabitější ledvinky sustainable kalifornské značky Patagonia, jsou to spíš menší batůžky ideální k nošení křížem přes záda nebo klasicky v pasu. Jsou z lesklého polyesterového ripstopu s TPU filmem pro dosažení maximální nepropustnosti vody. Na bocích najdete kompresní popruhy, dvě síťové přihrádky, vepředu dvě kapsy, v té hlavní je síťovaná přihrádka pro lepší organizaci, v malé přední kapse pro uložení telefonu najdete i malou karabinu. Zadní strana je polstrovaná, navazuje na ni široký popruh s přezkou.

Ledvinka — Patagonia Black Hole Waist Pack — modrá, lesklá — pánská, dámská
Ledvinka — Patagonia Black Hole Waist Pack — černá, lesklá — pánská, dámská