Hodinky INSTRMNT jako výsledek úspěšné kampaně na Kickstarteru

Instrmnt — dámské a pánské hodinky — elegantní, náramkové, hnědý náramek

Na konci ledna jsem se zastavil u velmi mladé značky Paulin ze skotského Glasgow, která se vrhla na výrobu náramkových hodinek. Pilotní kolekci (čtěte příslušný článek), jež sklidila pozitivní ohlasy, tvoří jeden pánský a dva dámské modely v několika barevných provedeních.

Paulin však není jedinou vlaštovkou, co se snaží prosadit v nelítostném konkurenčním boji. Dokonce ze stejného města pochází další zajímavý hodinářský brand respektive designérské studio INSTRMNT. Zajímavá je nejen jeho tvorba, především pak jeho cesta.

Studio INSTRMNT vs. crowdfundingový Kickstarter

INSTRMNT tvoří trojice designérů — Pete Sunderland, Ross Baynham a Thomas Potter. Nejprve se spolu poznali Pete s Rossem během studia, po jehož dokončení šli každý svou cestou. Pete se věnoval produktovému designu, Ross založil obchod Harrison & Fyfe zaměřený na pánskou fešáckou módu a doplňky. Až posléze se poznali s Thomasem, jenž působil jako marketingový specialista.

Instrmnt — hodinky — dámské a pánské — elegantní, náramkové — černé

Pro založení vlastní značky se trojice rozhodovala asi rok. Jejich idea byla jasná — vyrábět kvalitní hodinky pro každodenní použití, které by vyhovovaly jim samotným. Otázka financování projektu byla ještě jasnější — rozhodli se využít crowdfundingového Kickstarteru.

Pro kýžený start si vytyčili výběr £ 20 000 (cca 750 000 Kč). Asi nečekali, že koncová částka se během dvou měsíců vyšplhá až na £ 93 344, téměř pětinásobek původní.

Instrmnt — elegantní náramkové hodinky — dámské a pánské, tmavě hnědý náramek, bílý ciferník

Hodinky INSTRMNT 01 jako výsledek celého snažení

Výsledkem celého snažení byly tři unisexové varianty elegantních náramkových hodinek INSTRMNT 01 inspirovaných designem industriálního období poloviny 20. století.

Oči nejvíce přitahuje ocelové pouzdro (jeho povrch je upraven metodou PVD) o průměru 40 mm nesoucí ciferník krytý safírovým sklíčkem. Vše je navrženo tak, aby nebyl narušený minimalistický ráz, dokonce ani logo na ciferníku nenajdete. Korunka s čistými křivkami působí velmi nenápadně. Taktéž kožený řemínek v šíři 18 mm je velice jednoduchý.

Instrmnt — dámské a pánské hodinky — elegantní, náramkové, černý náramek, bílý ciferník

Srdcem hodinek je kvalitní švýcarský strojek Ronda 585 3HV s bateriovým pohonem. Chrání ho těsnění pouzdra odolávající tlaku 5 ATM (odpovídá působení vody např. při sprchování či mytí rukou).

Hodinky jsou k mání na webu instrmnt.watch včetně černé varianty, která řadu rozšířila v listopadu roku 2014. Cenovka je jednotná — € 205.

Instrmnt — hodinky — dámské a pánské — elegantní, náramkové, hnědý náramek
Instrmnt — elegantní náramkové hodinky — dámské a pánské — černé
Instrmnt — dámské a pánské, hodinky — elegantní, náramkové, tmavě hnědý náramek, bílý ciferník
Instrmnt — hodinky — dámské a pánské — elegantní, náramkové — černý náramek, bílý ciferník
Instrmnt — detail zadní strany
Instrmnt — detail zadní strany
Instrmnt — detail zadní strany
Instrmnt — detail zadní strany
Instrmnt — krabička pro hodinky