Nike Fit — chytrá funkce pro výběr správné velikosti bot

Nike Fit — funkce pro výběr správné velikosti bot

Věděli jste, že tři pětiny populace nosí špatnou velikost bot? Za tento enormní počet do jisté míry může zastaralý systém číslování, podle kterého si boty vybíráme. Zohledňuje totiž pouze délku a šířku chodidla, které jsou nedostatečné pro volbu správné velikosti bot v dnešní době, kdy variabilita druhů a typů obuvi je obrovská.

Značka Nike se rozhodla tento problém řešit vyvinutím funkce Nike Fit, která má zákazníkům pomoci se správným výběrem. Je postavena na datové analýze a syntéze měřených údajů s pomocí umělé inteligence. Měří tvar obou chodidel a následným vyhodnocením zákazníkovi předkládá jeho ideální velikost bot Nike.

Fakta:
  • Až 60 % lidí nosí špatnou velikost bot.
  • Každý rok v USA půl milionu lidí při nákupu zvolí špatnou velikost.

Jak Nike Fit funguje?

Během nákupu v obchodě Nike nebo prostřednictvím Nike app můžete při výběru spustit příslušného průvodce velikostí. Celý proces se skládá z několika kroků, které nejlépe popisuje následující video:

Výsledkem skenu každého chodidla je třináct referenčních bodů, na základě kterých se určuje ideální velikost zvoleného modelu. Pokud si v aplikaci naskenovaná data uložíte do uživatelského profilu, při dalším výběru bude systém nabízet pouze pro vás vhodné velikosti.

Nike Fit — funkce pro výběr správné velikosti bot

Pro příklad, pokud při nákupu vytvoříte sken modelu Nike Cortez a budete mít svoje data uložená v profilu, při nákupu modelu Nike Air Zoom uvidíte jiné ideální velikosti, neboť každá bota má jinou konstrukci, u běžeckých bot je lepší těsnější velikost, zatímco u bot pro každodenní nošení je lepší velikost o něco větší pro větší komfort. V případě že vybíráte boty někomu jinému, můžete aktitovat sken v guest módu.

Proč záleží na správné velikosti?

Z pohledu zákazníka jde o komfort a zdravotní hledisko. Špatně zvolená obuv není pohodlná, neposkytne maximum potenciálu, pro který byla navržena, může negativně působit na chodidla a pohybový aparát. V neposlední řadě odpadne proces vrácení bot nebo výměny velikosti, s ním se pojí podstata funkce Nike Fit z pohledu prodejce, kterému pak nevznikají zbytečné transakční a expediční náklady. Důsledky jsou tedy pozitivní z pohledu ekonomického i environmentálního.

Nike Fit — funkce pro výběr správné velikosti bot