Dámské plátěné batohy a tašky Zoot & Mumray

Plátěné batohy a tašky Zoot & Mumray

Dobře známý český obchod Zoot se spojil s českou značkou Mum Ray, aby spolu vytvořily malou sérii dámských plátěných bavlněných batohů a tašek, které rozhodně stojí za zmínku. Jednak vypadají velice dobře, jsou veganské, a pak pocházejí z čistě lokální produkce — kus práce odvedly české ruce a použité materiály jsou od českých firem.

Dostupné jsou pouze v eshopu Zoot.cz.

Plátěné batohy na záda z bavlny a koženky

Do kolekce patří dva dámské batohy na záda, jeden je šedý s koženkovým dnem černé barvy, u druhého byla použita bavlna krémové/smetanové barvy v kombinaci s koženkou barvy meruňkové a krémové. Hranatý tvar, specifický právě pro plátěné batohy, umocňuje velká klopa sahající do poloviny výšky. Vnější zapínání je řešeno klasickými kovovými karabinami. Na druhé straně batohů jsou nastavitelné popruhy. Na horní straně nechybí ucho.

Vnitřní úložný prostor vybavený podšívkou je přístupný přes zip. Krom jedné komory obsahuje nakládanou kapsu bez zipu a zapuštěnou kapsu se zipem.

Plátěný batoh Zoot & Mumray – šedý, bavlněný batoh na záda
Plátěný batoh Zoot & Mumray – světle oranžový (meruňková barva), bílá, bavlněný batoh na záda

Plátěné dámské tašky do ruky/přes rameno z bavlny a koženky

Větší část kolekce tvoří tašky vhodné do města, k vodě, fantazii se meze nekladou. Celkem vznikly dva různé designy.

Jeden je úzký na šířku, protáhlý na výšku. Z venčí jsou tašky vybaveny jednou kapsou na zip a dvěma velkými uchy, díky nimž je možné nosit je přes rameno i v ruce. Z hlediska použitého materiálu platí to stejné co u batohů na záda — každý kousek je vyrobený z bavlny a koženky. Barevnost je také stejná, avšak vedle šedo-černé, meruňkovo-krémové, se objevila i výrazná tyrkysová (v kombinaci s krémovou) a bílá (doplněná černou). Vnitřek přístupný přes zip sice neobsahuje více komor, ale je v něm alespoň jedna zapuštěná kapsa na zip pro uložení drobných věcí.

Druhý design je také přizpůsobený pro nošení v ruce i na rameni. Jedna jeho barevná varianta je denimová šedá se světlými uchy, u druhé je horní část bavlněná krémové barvy rovněž se světlými uchy, naopak spodní část je z černé koženky. Vnější strana je opatřena malou zapuštěnou kapsičkou. Uvnitř najdete nakládanou kapsu bez zipu a zapuštěnou kapsu se zipem. Hlavní úložný prostor se zapíná zipem.

Plátěná bavlněná taška Zoot & Mumray – šedá, městská taška do ruky se zipem
Plátěná bavlněná taška s koženkou Zoot & Mumray – světle oranžová (meruňková), městská taška do ruky se zipem
Plátěná bavlněná taška s koženkou Zoot & Mumray – bílá, krémová, městská taška do ruky se zipem
Plátěná bavlněná taška s koženkou Zoot & Mumray – modrá, tyrkysová, krémová, městská taška do ruky se zipem
Plátěná bavlněná taška Zoot & Mumray – šedá, městská taška do ruky se zipem
Plátěná bavlněná taška s koženkou Zoot & Mumray – bílá, krémová, městská taška do ruky se zipem