Daniel Wellington

Daniel Wellington – hodinky pánské a dámské, elegantní

Značka Daniel Wellington zabývající se výrobou elegantních hodinek pochází ze Švédska. Její historie se začala psát v roce 2006, kdy zakladatel Filip Tysander cestoval kolem světa se skupinou turistů. Když se nacházeli v Austrálii, Filip se seznámil s jedním z členů jménem Daniel Wellington. Nešlo si nevšimnout jeho elegantního stylu, zejména pak zvláštních hodinek, které nosil na svém zápěstí. Šlo o Rolex Submariner s výrazným proužkovaným textilním náramkem (je známý pod označením NATO či NATO strap) v barvách používaných u britského námořnictva respektive u potápěčů, jejichž potápěčská výstroj obsahovala podobné stahovací popruhy z nylonu.

Ačkoliv NATO náramky jsou v hodinářské branži známé spoustu let, pro Filipa byly španělskou vesnicí. Tento styl mu natolik učaroval, že se po návratu rozhodl změnit svoje dosavadní snažení v hodinářském světě — opustit výrobu plastových hodinek, které byly tehdy velkým trendem, a začít s výrobou elegantních hodinek kombinujících skandinávský a britský design. Samozřejmě pod novou značkou. Ani vteřinu nezapochyboval, že ponese jméno Daniel Wellington.

Stěžejními kousky celé nabídky jsou tedy pochopitelně modely s barevnými náramky, nicméně u nich Filip neskončil. Rozhodl se navrhovat varianty, kde by bylo stejné minimalistické pouzdro uchyceno konzervativnějšími koženými náramky.