Zajímavý vývoj české značky Pattern

Pattern modrá pánská košile, dlouhý rukáv

Jak jste si mohli všimnout, minulý týden jsem zakončil slovenskou značkou Splendix, která se věnuje výrobě tenisekkotníkových bot. Tento týden jsem se věnoval značce Youngprimitive z Brna a dnes tuto československou šňůru zakončím posunutím ještě více na západ a to do Prahy za značkou Pattern, za kterou stojí Lukáš Pattermann.

Naposled jsem psal o Lukášové tvorbě a jeho značce na jaře u příležitosti vydání oblečení pro jaro a léto. Pokud si článek pamatujete, nebo se na něj právě díváte, a zároveň pokukujete po níže uvedené galerii fotek, nejspíš vám blesklo hlavou, že tady něco „nehraje“.

Od sportovnější módy k módě plné elegance

Je to tak, Lukášova tvorba se začala ubírat jiným směrem. Od vyloženě volnočasového streetového oblečení se sportovnějším vzhledem a výraznějšími barvami se dostal ke streetové módě elegantnějšího rázu. Znatelný posun je vidět hlavně u pánského oblečení, na které se chce v budoucnu více zaměřit. Lukáš tuto změnu bere jako přirozený vývoj, podle jeho slov v rozhovoru pro MOLO7, prostě a jednoduše „dospěl“.

Stále se však snaží držet na úrovni cenově dostupné volnočasové módy bez touhy přejít k haute couture. Koketuje s elegancí ozvláštněnou zajímavými střihy a detaily. Oblíbeným prvkem jsou velké kapuce sloužící i jako ochrana krku před větrem ve stavu, kdy ji nemáte nasazenou na hlavě. Tento elegantní výstřelek najdete na mikináchtričkách s dlouhým rukávem.

Mezi úplné novinky byla zařazena padnoucí pánská sportovní saka, dále krásné pánské košilekalhoty.

Vývoj dámské módy Pattern

Velkým otazníkem bude vývoj dámského oblečení Pattern. Lukáš v rozhovoru uvedl, že se dříve zabýval právě dámskou módou, nicméně došel k závěru, že pánská je pro něj lákavější a má ji více v rukou a to doslova, protože v 99 % procentech šije on sám.

V současné kolekci se objevily dámské šaty, tunikytrička.

——————————

Celou nabídkumožnosti k nákupu najdete na webu.

Pattern pánské tričko, dlouhý rukáv, černé
Pattern pánské tričko, dlouhý rukáv, černé
Pattern šedé pánské tričko s kapsičkou
Pattern modrá pánská košile s kapucí
Pattern modrá pánská košile s kapucí
Pattern pánská košile, modro-černá, dlouhý rukáv
Pattern pánská kostkovaná košile, šedá, dlouhý rukáv
Pattern pánský modrý kabát
Pattern pánská mikina, černá
Pattern pánská mikina hnědá
Pattern pánské černé kalhoty
Pattern pánské černé kalhoty
Pattern pánské šedé kalhoty
Pattern pánské hnědé kalhoty
Pattern pánské sportovní sako
Pattern pánské sportovní sako
Pattern dámské šaty, tmavě-hnědé
Pattern dámské tričko s dlouhým rukávem, šedé
Pattern dámské tričko s dlouhým rukávem