Spojení módy, grafického designu a hudby v kolekci značky MAMAMA

MAMAMA Capsule kolekce

Na konci října jsem v jednom z článků představil značku MAMAMA z Francie. Zabývá se výrobou triček s potiskem, kterými se dotýká různých témat. Tím posledním byla Freudovská psychoanalýza rozebírající význam snů. Tvůrci oslovili několik umělců, kteří měli toto téma ztvárnit. Jak se jim to povedlo, na to se mrkněte sami.

Uběhl teprve měsíc a půl a včera mi do e-mailu přistálo představení nové kolekce Capsule – sice malé, ale o to zajímavější. To mě přimělo k sepsání tohoto článku.

Jak jste si mohli všimnout z úvodního obrázku, nejedná se však pouze o oblečení, nýbrž o spojení hned tří kreativních oborů a to módy, grafického designuhudby.

Pro vytvoření grafické stránky celé kolekce byl přizván grafický designér Camille Legrand. Jím speciálně navržené motivy a symboly v duchu moderního grafického designu jsou použity na tričkách, na plátěné tašce a také na tiskovinách jako jsou pohledy a bločky.

Za hudební stránkou projektu stojí hudebníci jako Maya Postespski z kapel AustraTrust, Claire Elise Tippins (bývalá členka uskupení Featureless Ghost), nadějná kapela Opale s krásným působivým klipem, dále projekty Mace, Mathematique a další.

Kompilace byla vydána nejen digitálně, ale i na analogové kazetě fialové barvy tématicky doplněné grafickými symboly. Online si ji můžete poslechnout na webu Soundcloud či Bandcamp (zde je možné ji i zakoupit za 5 EUR).

Veškeré uvedené kousky najdete na webu značky MAMAMA. Pro ty, kterým tato kolekce učarovala a chtěli by vše, je připravený speciální balíček za zvýhodněnou cenu 45 EUR zabalený do úžasného lesklého obalu.

Na závěr ještě dodávám, že celý projekt zaštiťoval multiplatformní label Stellar Kinematics.

MAMAMA kolekce Capsule
MAMAMA bílé tričko s potiskem
MAMAMA šedé tričko s potiskem
MAMAMA plátěná taška s potiskem
MAMAMA analogová kazeta
MAMAMA Capsule kolekce