Nepromokavé dámské bundy značky Rains s maskáčovým (camo) vzorem

Rains – nepromokavá bunda s kapucí, dlouhá, dámská, maskáčová, pršiplášť | Nepromokavé bundy – dámské

V předchozím článku jsem se zmínil o zajímavém kardiganu dánské značky Modström. Ani v tomto článku se nehnu z Jutského poloostrova omývaného Baltským a Severním mořem. Ano, zůstanu opět v dánsku, protože dánská móda je prostě skvělá.

Ale k věci, jsme na začátku října, který už není příliš teplý a hlavně se projevuje vytrvalejšími, byť ne tak silnými, dešti. Pokud právě hledáte odolné podzimní bundy chránící před „sprchou“, rozhodně věnujte pozornost značce s příznačným názvem — Rains.

Pochází z Kodaně a za cíl si klade dělat funkční bundy/kabáty/pršipláště nositelné jak ve městě, tak v přírodě. Věnuje se dámské a pánské módě, přitom obě jsou uhrančivou estetikou identické, jen se drobně liší střihem.

Při procházení široké nabídky mě zaujalo úplně vše. Avšak vzhledem k tomu, že se podzim začíná vybarvovat a vybízí k trávení času v přírodě, za momentální highlighty považuji maskáčové bundy.

Celkem jsem napočítal tři varianty — dvě dlouhé bundy/kabáty s kapucí a jednu krátkou bundu do pasu, u které je maskáčový vzor použitý jen v horní části a na rukávech, zbytek je v barvě smetanové.

Každá bunda je skvěle vybavená, základem je kvalitní materiál (polyuretan a polyester v poměru 50:50), jemuž sekunduje výborná funkční vybavenost v podobě vodotěsných kapes a zipů, kapuce, stahování šňůrkou či propracovaného systému cirkulace a větrání.

Rains – dámská nepromokavá bunda s kapucí, dlouhá, maskáčová, pršiplášť, bunda do deště | Nepromokavé bundy – dámské
Rains – dlouhá nepromokavá bunda s kapucí, dámská, maskáčová, pršiplášť | Nepromokavé bundy – dámské
Rains – nepromokavá bunda s kapucí, krátká, dámská, maskáčová | Nepromokavé bundy – dámské
Rains – dámská nepromokavá bunda s kapucí, krátká, maskáčová, bunda do deště | Nepromokavé bundy – dámské
Rains – krátká nepromokavá bunda s kapucí, dámská, maskáčová | Nepromokavé bundy – dámské
Rains – maskáčová nepromokavá bunda s kapucí, dlouhá, dámská, pršiplášť | Nepromokavé bundy – dámské
Rains – nepromokavá bunda s kapucí, dlouhá, dámská, maskáčová, bunda do deště | Nepromokavé bundy – dámské