Kult značky Zirkus Zirkus

Zirkus Zirkus – Loayals – modrá košile

Na včerejší den (tedy 16. května) na osmou hodinu večerní bylo připravenou zveřejnění nové kolekce THE LOYALS německého labelu Zirkus Zirkus.

Tentokrát bylo oblečení inspirováno řekněme „nevlastními bratry“ (v angličtině jako Brothers from Another Mothers) jakožto ikonami popkultury 90. let. Jmenovitě jsou jimi basketbaloví hráči Michael Jordan, Scottie Pippen, rappeři Puff Daddy, The Notorious B.I.G., postavy z legendárních Simpsonů Milhouse a Bart, či dvojice robotů z hvězdných válek R2D2 a C3PO.

V sérii se objevily mikiny, košile, tričkašortkydoplňky (kšiltovky, kloubouky). Vše bylo vyrobeno v počtu 99 kusů, každý z nich byl ručně číslovaný. Většina dodavatelů materiálu a služeb pochází z Evropy. Důraz byl kladen zejména na zdroje přímo z Berlína, v kterém Zirkus Zirkus působí.

Co je však nejzajímavější na celé události, to je rychlost, s jakou byla kolekce z poloviny vyprodaná. Netrvalo to ani 20 minut. Dnes mizí postupně další a další modely. Nepochybně hovoříme o kultu značky, který vznikl během relativně krátké doby – 4 let.

Svůj úspěch si vydobyla zaměřením na jasně specifikovanou cílovou skupinu, do svého oblečení vnáší příběh a dotýká se zajímavých celospolečenských témat (čtěte v článcích zdezde), v sériích se vždy objeví pouze 99 kusů a v neposlední řadě pracuje dobře s hesly, což je hezky vidět i na názvu nynější kolekce – THE LOYALS (ti, kteří jsou loajální/věrní).

Zirkus Zirkus – Loayals – černá mikina
Zirkus Zirkus – Loayals – černá mikina
Zirkus Zirkus – Loayals – modrá košile
Zirkus Zirkus – Loayals – jarní/letní bunda, černé šortky
Zirkus Zirkus – Loayals – šedá mikina, černé šortky
Zirkus Zirkus – Loayals – černé tričko, modrá kšiltovka
Zirkus Zirkus – Loayals – modrá mikina
Zirkus Zirkus – Loayals – černé tričko, bílé tričko s potiskem