Estetika Divokého západu v dámském oblečení značky Frisur – jaro/léto 2014

Frisur – dámské oblečení – košile, kraťasyFrisur – dámské oblečení – blůza, dlouhá černá sukně

Po několika měsících se opět vracím k oblíbené německé značce Frisur u příležitosti představení nové dámské kolekce jaro/léto 2014.

Ještě než se k ní dostanu, připomeňte si tímto článkem, jak vypadal její předchůdce z loňska. Šlo o městskou módy použitelnou při mnoha příležitostech. Také z ní vyzařoval sportovnější akcent díky krásným úborům složených ze šortek a triček. I v kolekci podzim/zima 2013 se jednalo v podstatě o totožnou módu, samozřejmě s ohledem na obecný charakter oblečení pro chladné počasí.

Asi by každý předpokládal, že dnešní novinky budou velice podobné. To se ale nestalo a přišlo velké překvapení. Koncept oblečení je letos, alespoň pro první polovinu roku, úplně jiný, hodně specifický. A upřímně jsem z něj zaskočený, avšak bez náznaku nechápající grimasy.

Tvůrci značky se tentokrát nechali inspirovat estetikou divokého západu na přelomu 19. a 20. století. Ústředním inspiračním prvkem je světoznámá Wild West Show, jíž členem byl i dobrodruh Buffalo Bill (vlastním jménem William Frederic Cody), pracovník Pony Expressu, také lovec bizonů, šerif, mimo jiné ikonická postava, která se stala námětem desítek literárních děl.

Nadšení pro Divoký západ se víceméně zrcadlí v celé šíři současné kolekce s názvem „A Prairie Pic-Nic“. Výsledkem jsou dámské košile (všimněte si třásní na jedné z nich), letní šatyblůzky dobových střihů. Kousky zasazené více do „soušasnosti“ pak představují šortky, kalhoty, jarní bundy, jedna parka jeden žlutý kabát.

Podrobnosti najdete na webu značky Frisur.

Frisur – dámské oblečení – bledě modré letní šatyFrisur – dámské oblečení – skvrnité letní šaty
Frisur – dámské oblečení – bílé tílko, modré kraťasyFrisur – dámské oblečení – žluté tričko, dlouhý rukáv, šortky
Frisur – dámské oblečení – černá blůza, dlouhá skvrnitá sukněFrisur – dámské oblečení – skvrnité tričko, šortky
Frisur – dámské oblečení – bledě modrá bavlněná košile, kalhoty se vzoremFrisur – dámské oblečení – světle modrá bunda s kapucí, letní černé šaty
Frisur – dámské oblečení – hnědá jarní bunda do pasu, bavlněná košile, kalhoty se vzoremFrisur – dámské oblečení – modrá jarní bunda do pasu, letní šaty
Frisur – dámské oblečení – žlutý plášť, kabátFrisur – dámské oblečení – šedá jarní parka