Freitag F640 ROLLIN

Roll-top batoh (nejen) přes rameno z recyklované plachtoviny a PET lahví, nositelný na zádech i v ruce. To je nový přírůstek do nabídky švýcarské značky Freitag.

Freitag F640 Rollin — roll-top batoh přes rameno — recyklovaný z plachty a PET lahví — messenger bag — taška — sustainable
Freitag F640 ROLLIN — roll-top batoh přes rameno — recyklovaný z plachty a PET lahví — messenger bag — taška — sustainable

Batoh přes rameno z recyklovaných materiálů

Švýcarský Freitag s tradicí od roku 1993 proslulý výrobou doplňků ze starých plachet kamionových návěsů přidal do nabídky novinku — batoh přes rameno messengerového typu, nese označení F640 ROLLIN. Výjimečný je konstrukčním řešením zvaným Roll-Top, jehož výhoda spočívá v možnosti přizpůsobení objemu aktuálním potřebám. Ze základních 6 litrů ve srolovaném stavu je možné získat až 12 litrů rozbalením. V rozbaleném stavu se z něj stává taška nositelná v ruce díky dvěma menším úchytům.

Promyšlená funkce ale není jediným důvodem, proč by messenger F640 neměl ujít pozornosti. Jeho výroba je postavena na principech udržitelnosti recyklací starých kamionových PVC plachet. Z nich je zhotoven spodní díl, horní je z materiálu vzniklého recyklací použitých PET lahví. Oba druhy jsou nepromokavé, navíc u horního materiálu je velmi pozitivní absence toxických látek PFC, které se často vyskytují u oblečení a doplňků s voděodolnou úpravou.

Vybavení batohu je základní, hlavní úložný prostor je vybaven jednoduchým organizerem. Vně na přední straně jsou dvě nenápadné kapsy pro zasunutí věcí s malou tloušťkou, na vnitřní straně je kapsa s těsnícím zipem, je do ní dobrý přístup a plní účel i z bezpečnostního hlediska.

Parametry

Rozměry: 310 × 100 × 210–360 mm (d × š × v)
Objem: 6–12 litrů

Freitag F640 ROLLIN — modrý batoh přes rameno — recyklovaný z plachty a PET lahví — roll-top messenger bag — taška — sustainable

Jak messenger nosit?

Messenger vyniká velkou variabilitou. Lze ho nosit na rameni, diagonálně na zádech, což se hodí hlavně při jízdě na kole, nebo v ruce jako tašku ve stavu, kdy je horní polovina rozbalená.

Freitag F640 ROLLIN — nákres — způsob nošení přes rameno
Freitag F640 ROLLIN — nákres — způsob nošení přes rameno
Freitag F640 ROLLIN — nákres — způsob nošení v ruce
Freitag F640 ROLLIN — nákres — kapsa
Freitag F640 ROLLIN — nákres — způsob nošení v ruce

Další možnosti?

Model F640 ROLLIN není jediný, co využívá kombinace dvou materiálů. Stejně stavěné jsou batohy na záda F600 CARTER, dámské batohy, ledvinky.

Každý kus je jedinečný, jeho grafickou podobu určuje potisk plachty, která byla spotřebovaná při výrobě.

Freitag ToP — batohy, ledvinky, messengery, tašky — recyklované z plachty a PET lahví — sustainable
Kde zakoupit?

Doplňky značky Freitag v ČR nabízí pouze obchod Freshlabels.