Podzimní a zimní boty britského labelu ohw? — kolekce pro rok 2014

Pánské zimní boty ohw? – Dan, podzimní boty, hnědé, kožené | Vysoké kotníkové boots

Ohw? je rodinná značka z Británie, kterou vede už třetí generace. Jejím cílem je výroba velice kvalitní pánské obuvi současného designu. Dává si záležet na tom, aby její boty poutaly pozornost, zejména však klade důraz na funkci — prioritou je pohodlí a odolnost.

Veškeré návrhy vznikají v Británii, avšak samotná výroba, jak značka otevřeně přiznává, se odehrává ve vlastní dílně v Číně. Majitelé považují za důležité, aby zákazník znal původ veškerého sortimentu. Zároveň deklarují absolutní kontrolu celého dění, tedy i co se týče pracovních podmínek a odměňování zaměstnanců.

S příchodem letošního podzimu zařadila do nabídky několik novinek. Jsou jimi vysoké kotníkové zimní boty Dan, Gatland, dále pak vycházkové pánské podzimní nízké boty FarrellRowntree.

Zimní kotníkové boty Dan

Model Dan je typický pro svůj hikerský design. Základem je jednodílný minimalistický svršek a pevná podrážka. Nepřehlédnutelné jsou kovové úchyty kožených hranatých či textilních kulatých tkaniček. O pohodlí se stará textilní podšívka.

Vyrobeny byly ve čtyřech verzích, tři jsou kožené v barvě hnědé, černé a vínové, u poslední verze bylo místo kůže použito šedé vlny.

Pánské zimní boty ohw? – Dan, podzimní boty, černé, kožené | Vysoké kotníkové boots
Pánské zimní boty ohw? – Dan, podzimní boty, hnědo-vínové, kožené | Vysoké kotníkové boots
Pánské zimní boty ohw? – Dan, podzimní boty, plstěné, šedé | Vysoké kotníkové boots

Zimní kotníkové boty Gatland

Boty Gatland se podobají předchozímu modelu Dan, avšak nepůsobí tak robustně. Úrčené jsou především do města. Svršek se skládá ze dvou dílů — špička, boky a nárt jsou z kůže, kdežto zadní část je z šedé vlny. Kožené tkaničky jsou provlečené klasickými dírkami bez kovových komponent. Podšívka je textilní. Podrážka bílé barvy je středně vysoká.

Dostupné jsou dvě varianty lišící se jen barvou kožené části, která je černá či vínová.

Pánské zimní boty ohw? – Gatland, podzimní boty, plstěné, kožené, šedé, černé | Vysoké kotníkové boots
Pánské zimní boty ohw? – Gatland, podzimní boty, plstěné, kožené, šedé, vínové | Vysoké kotníkové boots

Podzimní vycházkové boty Rowntree

Boty Rowntree vychází z designu vysokých bot Gatland. Při pominutí drobných detailů lze konstatovat, že se jedná o totožný model s výškou sahající pouze pod kotníky. Dokonce i barevnost je stejná.

Pánské nízké podzimní boty ohw? – Rowntree, černé, kožené, plstěné | Vycházkové boty
Pánské nízké podzimní boty ohw? – Rowntree, vínové, kožené, plstěné | Vycházkové boty

Podzimní vycházkové boty Farrell

Posledními v řadě jsou nízké vycházkové boty se jménem Farrell. Jsou velice podobné modelu Rowntree, avšak svršek je složený z jednoho koženého dílu. Na výjimečnosti jim přidává sofistikované ukrytí tkaniček pod nártovou část svršku. Viditelná je pouze jejich horní řada. Vznikly dvě varianty — černá a vínová.

Pánské nízké podzimní boty ohw? – Farrell, černé, kožené | Vycházkové boty
Pánské nízké podzimní boty ohw? – Farrell, vínové, kožené | Vycházkové boty

Web značky: ohwshoes.com