Plátěný batoh na záda Sandqvist Stig — typický skandinávský design

Plátěný batoh na záda – Sandqvist Stig – modrý, šedý – stylový elegantní batoh, dámský, pánský | Plátěné stylové batohy

Švédská značka Sandqvist se zabývá výrobou elegantních (nejen) městských batohů, tašek, peněženek či pouzder na laptopy/tablety. Její produkty jsou známé po celém světě téměř 10 let.

Historie značky Sandqvist

Historie značky se začala psát v roce 2004, kdy její zakladatel Anton Sandqvist, inženýr s rostoucí kariérou a dobrým platem pracující v mezinárodní firmě zabývající se výrobou elektroniky, zatoužil po životní změně. Už byl nasycený věčným cestováním a věcmi sbalenými v kufrech, naopak chtěl žít více v klidu a zejména chtěl dát volný průchod vlastní kreativitě.

Kde zakoupit?

Rozhodl se zakoupit starý průmyslový šicí stroj a vrhl se na výrobu prvního batohu pro svou potřebu. Tento se však v okolí dočkal obdivu. V tu chvíli Antonovi prolétla hlavou myšlenka širší výroby.

Plátěný batoh na záda – Sandqvist Stig – černý – stylový elegantní batoh, dámský, pánský | Plátěné stylové batohy

Aby se ujistil, že jeho představa není zcestná, vydal se pro zpětnou vazbu do jednoho ze stockholmských obchodů s kvalitní módou. V něm sklidil prototyp úspěch a ještě téhož dne se Anton rozhodl objednat kvalitní materiál k výrobě prvních 100 kusů.

Za rok a půl už byl Anton ve stavu, kdy jeho produkty prodávalo 15 obchodů po celém Švédsku, avšak on sám stále chodil do původního zaměstnání, byť později změnil plný úvazek na zkrácený.

Větší popularita vyžadovala větší skladové prostory. Ty mu poskytl bratr Daniel spolu s kamáradem Sebastianem Westinem v prostředí jejich kanceláří. Oba dva se nakonec k firmě přidali jako společníci a dodnes se podílí na chodu značky s produkcí čítající stovky kusů.

Plátěný batoh na záda Sandqvist Stig

Jedním z posledních úspěšných modelů je 14l bavlněný (510 g/m2) plátěný batoh na záda s názvem Stig o rozměrech 34 x 24 x 18 cm.

Plátěný batoh na záda – Sandqvist Stig – modrý – stylový elegantní batoh, dámský, pánský | Plátěné stylové batohy

Základem je hlavní úložný prostor se zpevněnou zadní stěnou k ochraně křehčích předmětů (např. 13″ laptopu). Vstup je zabezpečen jednak silným provazem a pak velkou klopou s koženými řemeny. Na její vnitřní straně se nachází jedna kapsa na zip. K pohodlnému nošení přispívají polstrované ramenní popruhy.

Plátěný batoh na záda – Sandqvist Stig – červený – stylový elegantní batoh, dámský, pánský | Plátěné stylové batohy
Plátěný batoh na záda – Sandqvist Stig – khaki s černými fleky – stylový elegantní batoh, dámský, pánský | Plátěné stylové batohy
Plátěný batoh na záda – Sandqvist Stig – žlutý – stylový elegantní batoh, dámský, pánský | Plátěné stylové batohy
Plátěný batoh na záda – Sandqvist Stig – fialový – stylový elegantní batoh, dámský, pánský | Plátěné stylové batohy
Plátěný batoh na záda – Sandqvist Stig – modrý – stylový elegantní batoh, dámský, pánský | Plátěné stylové batohy
Plátěný batoh na záda – Sandqvist Stig – černý, modrý – stylový elegantní batoh, dámský, pánský | Plátěné stylové batohy