Peněženky Secrid s ochranou RFID čipů platebních a identifikačních karet

Secrid — bezpečnostní peněženky s ochranou RFID platebních karet — RFID cards safety wallet

Za holandskou značkou Secrid zaměřenou na výrobu bezpečnostních peněženek s ochranou RFID čipů platebních karet stojí designérské duo René van Geer a Marianne van Sasse van IJsselt s dlouholetými zkušenosti v oblasti designu aplikací a produktů pro bankovní sektor. V roce 1997, kdy se začaly rozšiřovat platební a identifikační karty a s nimi se objevil problém jejich uložení v peněženkách, René a Marianne využili příležitosti a navrhli k tomuto účelu speciální pouzdro.

V roce 2008 se oba rozhodli realizovat svůj sen spočívající v položení základů podnikání ve vlastní značce Secrid, pod kterou by pravidelně vznikaly produktové řady. O rok později přiletěla první vlaštovka v podobě ochranného pouzdra pro platební/identifikační karty s RFID čipy (RFID = identifikace prostřednictvím rádiového přenosu). Pouzdro nesoucí jednoduchý název Cardprotector posléze sklidilo úspěch a v roce 2010 bylo oceněno cenou za produktový design v Německu (prestižní Red Dot Design Award).

Dnes Secrid působí ve více než 38 zemích, ČR nevyjímaje díky obchodům Freshlabels, Foostshop, QueensSneakerstudio.

Jeho systém ochrany karet sestává z několika základních prvků, které dohromady slouží jako moderních bezpečnostní peněženky.

Secrid — ochrana RFID platebních karet

Cardprotector

Základním prvkem je hliníkové pouzdro chránící stíněním RFID čipy karet před neoprávněným přístupem k jejich obsahu prostřednictvím rádiového signálu. Součástí je knoflík, kterým lze karty snadnou vysunout. Pojme čtyři embosované karty nebo šest obyčejných.

Secrid — Cardprotector — ochrana RFID platebních karet

Moneyband

Nejmenším prvkem Secrid je pružná guma s kovovým dílem. Spolu s Cardprotectorem slouží k zasunutí bankovek, účtenek nebo dalších karet, které se do pouzdra nevejdou.

Secrid — Moneyband — pružná textilní svorka

Cardslide

Cardslide je pevná modulová peněženka složená z vnějšího pouzdra s lyžinami, do něhož se zasune Cardprotector. Oba díly jsou obepnuty pružnou gumou Moneyband, která má za úkol (kromě výše zmíněné funkce) zabránit jejich vzájemnému posunu. Pouzdro a Cardprotector mezi sebou vytváří prostor, do kterého lze umístit spoustu dalších věcí.

Secrid — Cardslide — bezpečnsotní pouzdro s ochranou RFID čipů platebních karet

Miniwallet

Je nejoblíbenějším zástupcem z celkem tří peněženek klasického vzhledu. Ochranu karet zajišťuje Cardprotector vložený do koženého vnějšího obalu se zapínáním na druk, přihrádkami na karty a vložkou pro bankovky.

Secrid — Miniwallet — bezpečnostní kožená peněženka s ochranou RFID platebních karet — RFID cards safety wallet

Slimwallet

Peněženka totožná s modelem Miniwallet, avšak díky absenci zapínaní na druk zabírá 5 mm prostoru méně. Ideální pro pány, kteří jsou zvyklí nosit peněženky v zadní kapse kalhot.

Secrid — Slimwallet — bezpečnostní kožená peněženka s ochranou RFID platebních karet — RFID cards safety wallet

Thinwallet

Největší nabízenou bezpečnostní peněženkou je Thinwallet. Sestává z koženého pouzdra, které pojme dva Cardprotectory. Celkem je schopná pojmout až dvacet karet.

Secrid — Thinwallet — bezpečnostní kožená peněženka s ochranou RFID platebních karet — RFID cards safety wallet
Secrid — Thinwallet — bezpečnostní kožená peněženka s ochranou RFID platebních karet — hnědá — RFID cards safety wallet

Široká paleta barev a materiálů

Peněženky Secrid mohou plnit individuální potřeby co se týče nejen vybavení, ale i vzhledu. Hliníkový Cardprotector je dostupný v mnoha barevných provedeních stejně jako vnější kožené pouzdro.

Secrid — Cardprotector — ochranné pouzdro RFID platebních karet
Secrid — bezpečnostní kožená peněženka s ochranou RFID platebních karet — zelená — RFID cards safety wallet
Secrid — bezpečnostní kožené peněženky s ochranou RFID platebních karet — RFID cards safety wallets
Secrid — bezpečnostní kožené peněženky s ochranou RFID platebních karet — RFID cards safety wallets
Secrid — bezpečnostní peněženky s ochranou RFID platebních karet — RFID cards safety wallets
Secrid — bezpečnostní kožená peněženka s ochranou RFID platebních karet — metalická růžová — dámská — RFID cards safety wallet
Secrid — bezpečnostní kožená peněženka s ochranou RFID platebních karet — modrá — pánská, dámská — RFID cards safety wallet
Secrid — bezpečnostní kožená peněženka s ochranou RFID platebních karet — šedá — pánská, dámská — RFID cards safety wallet
Secrid — bezpečnostní kožená peněženka s ochranou RFID platebních karet — červená — dámská — RFID cards safety wallet