Nike mění název bot Roshe Run na Roshe One

Nike změnila název bot Roshe Run na Roshe One

Světem sneakers zahýbala zvláštní situace připomínající aprílový žert. V oficiálním shopu Nike.com většina bot Roshe Run byla přejmenovaná na Roshe One. Podle všeho tento postup aprílovým žertem není. Co vedlo značku Nike k tomu to kroku, zůstává však tajemstvím.

Nabízí se vysvětlení, že by měla přijít druhá generace Roshe Two. Potom by změna názvu byla naprosto logická. Je ale také možné, že Nike se tímto krokem staví do role hegemona ve světě sneakers?

Boty Nike Roshe Run se objevily poprvé v lednu roku 2012. Tehdy zcela rozčísly vody obuvnického průmyslu. Jejich nadčasový minimalistický design vyrazil dech nejednomu fanouškovi tenisek. Nezaměnitelná pěnová podrážka připomínající polštář vznášedla nesla svršek z ultralehkého síťového materiálu s vysokou prodyšností. Běžecká komunita dostala prostředek ke zlepšování svých výkonů, streetwear móda byla obohacen o skvělou stylovku.

Vliv Roshe Run byl obrovský, přiměl ostatní značky k zamyšlení a soutěživosti. Pokud se vyplní hypotéza o vzniku bot Nike Roshe Two, určitě se máme na co těšit. Prozatím se spokojme s Nike Roshe One ☺.

Kde zakoupit?