Krátký dechberoucí film Passage to Dawn — The Story of Daphnis & Chloé

Passage to Dawn s podtitulem The Story of Daphnis & Chloé je název krátkého filmu odkazujícího na starověký řecký milostný román, v češtině známého pod názvem Daphnis a Chloé, odehrávající se v pastýřském prostředí. Jeho vznik je zařazen do asi 2. století našeho letopočtu. Autorem je blíže neznámý spisovatel Longos. Při vzniku se inspiroval nalezeným obrazem na ostrově Lesbos, odkud pocházel.

Román líčí příběh odloženého syna Dafnise bohatých rodičů, kterého vychovali pastýři. Podobný osud potkal i druhou postavu — dívku jménem Chloé. Oba se do sebe zamilovali, překonali mnohé nástrahy za pomoci bohů, aby nakonec stvrdili své pouto manželstvím. Celý děj je protkán silným erotickým nábojem, poukazuje na proměnu jejich dětské lásky v lásku mileneckou.

Za vznikem tohoto dechberoucího zpomaleného filmu plného dokonalé taneční choreografie stojí renomovaný choreograf/tanečník Benjamin Millepied a módní značka Mayiet z New Yorku. Výbornou obrazovou stránku doplňuje speciálně složená skladba Where I Belong od britského hudebního tria London Grammar. Díky tomu je celé dílo dotažené k dokonalosti.

Kostýmy tanečníků navrhli návrháři z dílny Mayiet pro tento film. Vychází z kolekce jaro/léto pro tento rok.

Na webu značky najdete také informace a video ze zákulisí zvniku filmu.