Dámská a pánská móda od Wood Wood na jaro 2014

Wood Wood dámská pruhovaná košile, pánská bunda do pasu

Nejčastěji zde skloňovanou zemí je bezesporu Dánsko. Důvody jsou velice prozaické, jednak je skvělých dánských značek vcelku velké množství, a pak mám dánskou módu prostě a jednoduše velmi v oblibě.

O značce Wood Wood jsem se v minulosti ještě nezmínil. Pochází konkrétně z Kodaně. V roce 2002 ji založili tři pánové: Brian SS Jensen, Karl Oskar Olsen a Magnus Carstensen.

Ve svých začátcích se zabývali návrhem triček a mikin. Postupně se jim podařilo otevřít vlastní obchod. Popularita se zvyšovala až do stavu, kdy se značka dostala do širokého povědomí módního světa, zejména pak v Evropě.

Oblečení Wood Wood v sobě uchovává rozpoznatelný dánský styl, avšak lze v něm najít i vliv britský vliv. Návrháři sami potvrzují, že se nenechávají „tlačit“ pouze jedním směrem. Ostatně to je vidět v kolekci na jaro 2014 s názvem Utopia, která byla představena během ledna.

Objevuje se v ní jak pánské, tak dámské oblečení, nejčastěji košile, mikiny, lehké parky, bundy do pasu, kalhoty a šortky či kraťasy. S nadčasovou uhlazeností se střídá výstřednost v podobě zajímavých vzorů. Tyto jsou mimo jiné použity na netradičním sortimentu, kterým jsou teplákové soupravy.

Kolekce se pomalu začne objevovat v nabídce obchodů. Zakoupíte ji například v e-shopu Asos. Najdete v něm i docela výrazně zlevněné kousky z dřívějších kolekcí.

Wood Wood pánská barevná košile, kraťasy
Wood Wood pánská modrá bunda do pasu, modré kalhoty, košile
Wood Wood pánské kalhoty a bunda se vzorem
Wood Wood pánský svetr, pánské bermudy
Wood Wood dámská košile, bunda, pánská bunda, šortky
Wood Wood pánský bílý kabát, bunda, parka, bílé kalhoty
Wood Wood pánská a dámská móda, Dánsko
Wood Wood pánská bunda do pasu, dámská modrá mikina, šortky
Wood Wood dámská modrá sukně, triko, pánská teplákovka, pánská bunda
Wood Wood pánské vzorované šortky, mikina