Wood Wood dámská pruhovaná košile, pánská bunda do pasu

Nejčastěji zde skloňovanou zemí je bezesporu Dánsko. Důvody jsou velice prozaické, jednak je skvělých dánských značek vcelku velké množství, a pak mám dánskou módu prostě a jednoduše velmi v oblibě.

O značce Wood Wood jsem se v minulosti ještě nezmínil. Pochází konkrétně z Kodaně. V roce 2002 ji založili tři pánové: Brian SS Jensen, Karl Oskar Olsen a Magnus Carstensen.

Ve svých začátcích se zabývali návrhem triček a mikin. Postupně se jim podařilo otevřít vlastní obchod. Popularita se zvyšovala až do stavu, kdy se značka dostala do širokého povědomí módního světa, zejména pak v Evropě.

Oblečení Wood Wood v sobě uchovává rozpoznatelný dánský styl, avšak lze v něm najít i vliv britský vliv. Návrháři sami potvrzují, že se nenechávají „tlačit“ pouze jedním směrem. Ostatně to je vidět v kolekci na jaro 2014 s názvem Utopia, která byla představena během ledna.

Objevuje se v ní jak pánské, tak dámské oblečení, nejčastěji košile, mikiny, lehké parky, bundy do pasu, kalhoty a šortky či kraťasy. S nadčasovou uhlazeností se střídá výstřednost v podobě zajímavých vzorů. Tyto jsou mimo jiné použity na netradičním sortimentu, kterým jsou teplákové soupravy.

Kolekce se pomalu začne objevovat v nabídce obchodů. Zakoupíte ji například v e-shopu Asos. Najdete v něm i docela výrazně zlevněné kousky z dřívějších kolekcí.

Wood Wood pánská barevná košile, kraťasy
Wood Wood pánská modrá bunda do pasu, modré kalhoty, košile
Wood Wood pánské kalhoty a bunda se vzorem
Wood Wood pánský svetr, pánské bermudy
Wood Wood dámská košile, bunda, pánská bunda, šortky
Wood Wood pánský bílý kabát, bunda, parka, bílé kalhoty
Wood Wood pánská a dámská móda, Dánsko
Wood Wood pánská bunda do pasu, dámská modrá mikina, šortky
Wood Wood dámská modrá sukně, triko, pánská teplákovka, pánská bunda
Wood Wood pánské vzorované šortky, mikina