Šaty Asos

Šaty Asos – dámské, květinový motiv

Šaty patří mezi oblíbené dámské oblečení již po staletí či dokonce tisíciletí. Zdůrazňují ženskost a díky střihové rozmanitosti padnou na jakoukoliv postavu.

Pokud právě hledáte nějaký pěkný kousek, pak jednoznačně doporučujeme prozkoumat nabídku e-shopu Asos. Najdete v něm přes 2 000 modelů desítek značek (včetně vlastní značky Asos), různých délek, mnoha materiálů, barev a vzorů.

Chcete ušetřit v Asosu?

Nakupujte v Britských librách (GBP), které si nastavíte v pravém horním rohu jeho eshopu (vizte návod níže). Vzhledem k výhodnějšímu kurzu ušetříte desítky až stovky korun v závislosti na ceně zboží.

Chcete se odvděčit za tuto radu?
Před provedením objednávky přejděte do obchodu přes tento odkaz.
Pomůžete dalšímu fungování tohoto magazínu. Díky


Jak nastavit měnu na britskou libru?

Nejprve klikněte na ikonku regionu v pravém horním rohu e-shopu.
(Zobrazená vlajka nemusí odpovídat té zemi, v které se právě nacházíte. Změnu můžete provést v následujícím kroku.)

Krok 1. – nastavení země

V dalším kroku rozbalovací nabídkou (tzv. selectboxem) vyberte zemi, v které se nacházíte a do které chcete balíček odeslat. Další rozbalovací nabídkou vyberte britské libry (GBP) a následně změnu potvrďte tlačítkem. To je vše.

Krok 2. – nastavení bristké libry

Pokud tento obchod neznáte, seznamte se s ním prostřednictvím našeho článku.

Pojďme se teď podívat na nejžádanější druhy:

Pouzdrové šaty

Mezi nejoblíbenější lze jednoznačně zařadit pouzdrové šaty (v angličtině bodycon dresses). Jejich specifický střih dokonale obepíná postavu a zvýrazňuje její křivky. S rafinovaně zvoleným výstřihem a podprsenkou přidáte na své přitažlivosti.

Mohli byste namítnout, že pouzdrovky jsou pouze pro štíhlé postavy, ale to je zásadní omyl. Pokud si nejste jistá, že by vám šaty nepadly, pak sáhněte po osvědčených metodách optického vylepšení postavy. Toho docílíte, pokud zvolíte:

  • Šaty s vertikálními pruhy/proužky (rozhodně ne horizontálními, ty postavu rozšiřují).
  • Šaty s většími vzory (nevolte malé vzory, mají opačný efekt).
  • Jednoduchou klasiku – černé šaty.

Většího efektu zeštíhlení postavy se dá pak dosáhnout vhodnými kombinacemi.

Šaty Asos – pouzdrové, černé, šedéŠaty Asos – pouzdrové, oranžové, bílé
Šaty Asos – puzdrové, zelenéŠaty Asos – pouzdrové, barevné

Krajkové šaty

Nehynoucím fenoménem dámského odívání jsou nepochybně krajkové šaty (lace dresses). Půvab krajky obdivujeme už několik staletí. Vznik dosavadních nejstarších nálezů je datován do 4. století našeho letopočtu.

Šaty Asos – krajkové, bíléŠaty Asos – krajkové, lososová barva
Šaty Asos – krajkové, černéŠaty Asos – krajkové, modré, bílé

Letní šaty

Léto je období, kdy jsou šaty nejvhodnější, dokonce je charakter počasí vyžaduje. Proto s příchodem jara začíná nákupní horečka. Každá z vás tuto situaci jistě pravidelně zažíváte. Nosit originální a padnoucí letní šaty (summer dresses) považujeme skoro za povinnost!

Přidávají ženám na půvabu, podtrhují jejich šmrnc a v neposlední řadě jsou velice praktické. Jejich vzdušnost by ocenil nejeden muž ☺.

Šaty Asos – letní, květinový vzorŠaty Asos – letní, květinový vzor
Šaty Asos – letní, barevnéŠaty Asos – letní, zelené

Dlouhé šaty

V nabídce e-shopu Asos najdete rovněž dlouhé šaty hned to v několika délkách. Ať už se jedná o délku do půli lýtek nebo ke kotníkům. Hodí se třeba na jarní a letní dny, kdy není až takové teplo.

Další příležitostí pro zvolení dlouhých šatů může být společenská událost. V našich zeměpisných šířkách se jedná hlavně o plesy. Perfektně zvolené plesové šaty z vás udělají hvězdu večera.

Šaty Asos – dlouhé, lososovéŠaty Asos – dlouhé, světle zelené
Šaty Asos – dlouhé, černo-bílé, vzorovanéŠaty Asos – dlouhé, květinové, vzorované

Krátké šaty

Při volbě šatů, ať už se jedná o společenskou událost či běžnou příležitost (práce, vycházka atp.), mějte na paměti i praktičnost. Přeci jen dlouhé šaty mohou omezovat v pohybu, zejména pokud se jedná o dlouhé pouzdrovky. V případech, kdy vyžadujete větší svobodu v pohybu, volte krátké šaty.

Jejich hlavní předností je odhalení nohou, tělesné partie, kterou na ženách obdivují nejen muži, ale vzájemně i ženy. Je sice pravda, že nejlépe vyniknou u dam, které mají dlouhé nohy, avšak i ty, které příroda takto neobdařila, mohou situaci řešit tak, že si obují boty s podpatky.

Šaty Asos – krátké, bíléŠaty Asos – krátké, pleťová barva
Šaty Asos – krátké, modréŠaty Asos – krátké se vzorem