Asos vs. Brexit — ovlivní nakupování v eshopu?

Asos vs. Brexit

Možná se ptáte, zda Brexit ve Velké Británii postihne nakupování v shopu Asos.

Odpověď je stále nejasná vzhledem k jednáním v britském parlamentu. Dne 15. 1. 2019 byla odmítnuta dohoda o Brexitu vyjednaná premiérkou Theresou Mayovou, tudíž varianta tvrdého Brexitu bez dohody je stále reálnější. V praxi by to mohlo znamenat opuštění společného evropského trhuopuštění bezcelní zóny.

Aktuální stav:
Nakupování se nemění

Těmito kroky by se nakupování v eshopu mohlo výrazně prodražit a zkomplikovat. Vrátili bychom se do doby, kdy byste musel(a) balíček proclít a doplatit DPH v ČR, stejně jako se děje u přijímání balíčků ze zemí mimo EU (např. z USA). To by se týkalo všech britských obchodů.

Situace v Asosu by ale mohla být jiná. Šéf Nick Beighton říká, že jsou připraveni na jakoukoliv formu Brexitu. Rozhodně nebudou chtít o zákazníky z EU přijít, tvoří skoro třetinu objednávek. Je tedy možné, že i v té nejhorší tvrdé variantě by se nakupování nezměnilo. Nedávno vybudované moderní distribuční centrum v Německu tomu napovídá.

Chcete ušetřit v Asosu?

Nakupujte v Britských librách (GBP), které si nastavíte v pravém horním rohu jeho eshopu. Vzhledem k výhodnějšímu kurzu ušetříte desítky až stovky korun v závislosti na ceně zboží.

Chcete se odvděčit za tuto radu?
Před provedením objednávky přejděte do obchodu přes tento partnerský odkaz.

Pomůžete dalšímu fungování tohoto magazínu. Díky